Jak pokazać profesjonalizm firmy produkcyjnej

Ten ktoś jest bardziej zainteresowany tym CO MOŻE ZROBIĆ PARK MASZYNOWY producenta niż tym jak wyglądają poszczególne produkty już zrealizowane.

Jak pokazać profesjonalizm firmy produkcyjnej

Firma produkcyjna i jej profesjonalizm firmy wymaga innego podejścia

Realizując zamówienia dla firm produkcyjnych wielokrotnie stykałem się z tym samym pytaniem – jak pokazać profesjonalizm firmy. Właściciel firmy chciał w “jakiś” sposób zaprezentować profesjonalizm i fachowość firmy. Jednak na wstępie rozmowy wszystko kojarzyło mu się z produktem. I taki był jego pierwotny zamysł sesji.

profesjonalizm firmy

Dopiero długa rozmowa i demonstracja szeregu zdjęć z portfolio prowadziły do zmiany optyki Klienta.
A więc pokazać profesjonalim firmy produkcyjnej?
Oczywiście, jeżeli pójdziemy na skróty, pierwszym skojarzeniem będzie produkt. To łatwe, nie wymaga wysiłku. Produkujemy więc produkt. A jednak nic bardziej mylnego. Tak. Firmy produkcyjnie NIE POWINNY skupiać się na produkcie. Dlaczego?

profesjonaliz firmy

I znowu kolejna prosta przyczyna. Mianowicie dlatego, że po produkt Klient idzie do sklepu detalicznego (klient hurtowy do hurtowni). 
Kluczem jest przede wszystkim wejście w buty osoby, która odwiedzi stronę WWW (to dziś najważniejsza forma komunikacji). Skoro jesteśmy przy butach. Jeżeli odwiedzamy sklep internetowy z butami to każde zdjęcie odpowiada produktowi, który możemy kupić. I wchodząc do takiego sklepu NIE SZUKAMY informacji o metodach produkcji butów. Ani możliwości ich modyfikacji. Ani tym bardziej o tym ile i jakie typy butów sklep miał na stanie. Weszliśmy tu, bo szukamy butów. Najczęściej wiemy jakich. Znajdujemy, kupujemy i….. koniec. Tak wygląda proces komunikacji wizualnej na odcinku B2C – Business to Customer.

Profesjonalizm firmy

Kompletnie inaczej wygląda sytuacja w firmie producyjnej realizującej zamówienia na odcinku B2B. Czyli Business to Business. Najczęściej firma produkcyjna realizuje usługi dla kogoś, kto sprzedaje efekt produkcji dalej. I teraz tak: ten ktoś, kto zamawia doskonale zna rynek, zna potrzeby swojego Klienta. Co więcej, a raczej co najważniejsze:

Ten ktoś jest bardziej zainteresowany tym CO MOŻE ZROBIĆ PARK MASZYNOWY producenta niż tym jak wyglądają poszczególne produkty już zrealizowane.


B2B – Klient fabryki wie czego chce

Wielokrotnie prowadziłem rozmowy z takimi Klientami, którzy odwiedzali fabryki. Co więcej, przez szereg lat z powodzeniem sprzedawałem produkty drukarni wielkoformatowej, otwierając na jej produkcję rynki Szwecji i Danii. Pozyskałem największe zamówienia w historii firmy. Zawsze towarzyszył mi aparat i aparat zawsze otwierał mi drzwi w rozmowach biznesowych do niezwykle udanych transakcji. Ludzie biznesu – ludzie sukcesu są otwarci. Dzielą się swoimi przemyśleniami. I jednym z takim przemyśleń jest to, o czym piszę. W relacjach B2B ważne są elementy parku maszynowego. Klient wie, co na maszynach można wyprodukować – więc chce te możliwości poznać. Pokazywanie mu produktu nic mu nie da. 

Profesjonalizm firmy

Świadomy fachowości Klient

Pokazuję tu szereg zdjęć, które wykonałem w ramach takich zamówień. Część pochodzi z drukarni wielkoformatowych ale część została wykonana w dużej fabryce motoryzacyjnej, gdzie realizowałem sesję foto i kręciłem film. Była to ogromna firma zajmująca się regeneracją podzespołów. Tam Klient – Duńczyk (mam szczęście do Duńczyków) był świadom tych procesów i fotografowałem głównie park maszynowy przy pracy. Film po części pokazywał to samo jak i zawierał wypowiedzi załogi. Rzuć na niego okiem – zrozumiesz o co mi chodzi.To klasyczny model B2B – firma skupuje z rynku alternatory, regeneruje je i sprzedaje na rynek wtórny. A jak wygląda alternator – każdy wie. Proces zastosowany przy regeneracji, użyte narzędzie czy linie technologiczne – to coś innego.

Podobnie jest w każdym biznesie operującym na poziomie B2B.


Wniosek – nie fotografuj produktów. Fotografuj i pokazuj proces.

Zapisz się do Newslettera

Processing…
Success! You're on the list.

Umów się na sesję w Twoim zakładzie produkcyjnym

Author: Pan Fotograf

Zawodowy fotograf. Fotografia kulinarna i produktowa. Portret wizerunkowy. Portret kobiecy zmysłowy.

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s