Jak pokazać profesjonalizm firmy produkcyjnej

firma produkcyjna

Jak pokazać profesjonalizm firmy produkcyjnej

Firma produkcyjna i jej profesjonalizm firmy wymaga innego podejścia

Realizując zamówienia dla firm produkcyjnych wielokrotnie stykałem się z tym samym pytaniem – jak pokazać profesjonalizm firmy. Właściciel firmy chciał w “jakiś” sposób zaprezentować profesjonalizm i fachowość firmy. Jednak na wstępie rozmowy wszystko kojarzyło mu się z produktem. I taki był jego pierwotny zamysł sesji.

profesjonalizm firmy

Dopiero długa rozmowa i demonstracja szeregu zdjęć z portfolio prowadziły do zmiany optyki Klienta.
A więc pokazać profesjonalim firmy produkcyjnej?
Oczywiście, jeżeli pójdziemy na skróty, pierwszym skojarzeniem będzie produkt. To łatwe, nie wymaga wysiłku. Produkujemy więc produkt. A jednak nic bardziej mylnego. Tak. Firmy produkcyjnie NIE POWINNY skupiać się na produkcie. Dlaczego?

profesjonaliz firmy

I znowu kolejna prosta przyczyna. Mianowicie dlatego, że po produkt Klient idzie do sklepu detalicznego (klient hurtowy do hurtowni). 
Kluczem jest przede wszystkim wejście w buty osoby, która odwiedzi stronę WWW (to dziś najważniejsza forma komunikacji). Skoro jesteśmy przy butach. Jeżeli odwiedzamy sklep internetowy z butami to każde zdjęcie odpowiada produktowi, który możemy kupić. I wchodząc do takiego sklepu NIE SZUKAMY informacji o metodach produkcji butów. Ani możliwości ich modyfikacji. Ani tym bardziej o tym ile i jakie typy butów sklep miał na stanie. Weszliśmy tu, bo szukamy butów. Najczęściej wiemy jakich. Znajdujemy, kupujemy i….. koniec. Tak wygląda proces komunikacji wizualnej na odcinku B2C – Business to Customer.

Profesjonalizm firmy

Kompletnie inaczej wygląda sytuacja w firmie producyjnej realizującej zamówienia na odcinku B2B. Czyli Business to Business. Najczęściej firma produkcyjna realizuje usługi dla kogoś, kto sprzedaje efekt produkcji dalej. I teraz tak: ten ktoś, kto zamawia doskonale zna rynek, zna potrzeby swojego Klienta. Co więcej, a raczej co najważniejsze:

Ten ktoś jest bardziej zainteresowany tym CO MOŻE ZROBIĆ PARK MASZYNOWY producenta niż tym jak wyglądają poszczególne produkty już zrealizowane.


B2B – Klient fabryki wie czego chce

Wielokrotnie prowadziłem rozmowy z takimi Klientami, którzy odwiedzali fabryki. Co więcej, przez szereg lat z powodzeniem sprzedawałem produkty drukarni wielkoformatowej, otwierając na jej produkcję rynki Szwecji i Danii. Pozyskałem największe zamówienia w historii firmy. Zawsze towarzyszył mi aparat i aparat zawsze otwierał mi drzwi w rozmowach biznesowych do niezwykle udanych transakcji. Ludzie biznesu – ludzie sukcesu są otwarci. Dzielą się swoimi przemyśleniami. I jednym z takim przemyśleń jest to, o czym piszę. W relacjach B2B ważne są elementy parku maszynowego. Klient wie, co na maszynach można wyprodukować – więc chce te możliwości poznać. Pokazywanie mu produktu nic mu nie da. 

Profesjonalizm firmy

Świadomy fachowości Klient

Pokazuję tu szereg zdjęć, które wykonałem w ramach takich zamówień. Część pochodzi z drukarni wielkoformatowych ale część została wykonana w dużej fabryce motoryzacyjnej, gdzie realizowałem sesję foto i kręciłem film. Była to ogromna firma zajmująca się regeneracją podzespołów. Tam Klient – Duńczyk (mam szczęście do Duńczyków) był świadom tych procesów i fotografowałem głównie park maszynowy przy pracy. Film po części pokazywał to samo jak i zawierał wypowiedzi załogi. Rzuć na niego okiem – zrozumiesz o co mi chodzi.To klasyczny model B2B – firma skupuje z rynku alternatory, regeneruje je i sprzedaje na rynek wtórny. A jak wygląda alternator – każdy wie. Proces zastosowany przy regeneracji, użyte narzędzie czy linie technologiczne – to coś innego.

Podobnie jest w każdym biznesie operującym na poziomie B2B.


Wniosek – nie fotografuj produktów. Fotografuj i pokazuj proces.

Zapisz się do Newslettera

Processing…
Success! You're on the list.

Umów się na sesję w Twoim zakładzie produkcyjnym

Published by Pan Fotograf

Zawodowy fotograf Artystyczna fotografia produktowa Akt Portret kobiecy i męski

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: