Budujemy wizerunek zawodowy – kasia part 1

Przez cały czas w głowie mam obraz finalny – zdjęcie Kasi, jej wzrok, twarz i towarzyszące fotografii teksty, stanowiące o sile przekazu.

Budujemy wizerunek zawodowy Kasi

Poznaj Kasię. A raczej jej zdjęcia biznesowe.

Kasia jest ekspertem od IT – czyli od zagadneń informatycznych. Zajmuje się dostarczaniem firmom całego spektrym rozwiązań, dzięki którym systemy informatyczne tych firm stają się sprawniejsze, bezpieczniejsze i wydajniejsze. W skrócie.

Czemu o tym piszę? Odpowiedź jest prosta.

Pokażę Ci – przy udziale Kasi – jak buduję wizerunek człowieka. Wizerunek biznesowy. Poprzez zdjęcia biznesowe.

Zaczynamy rzecz jasna od określenia celu. Czyli musimy wiedzieć czego chcemy. A chcemy stworzyć komplt narzędzi, dzięki którym Kasia stanie się rozpoznawalna. I dzięki którym będzie kojarzona. Pamiętajmy:

Interesy zawsze robi człowiek z człowiekiem – nie firma z firmą.

Początkiem budowania wizerunku w mediach społecznościowych jest zdjęcie. Nie jakieś zdjęcie. Mam na myśli zestaw zdjęć, które odpowiednio opracujemy. Wyposażymy w tekst. I puścimy w obieg jak również zaczniemy wykorzystywać. I nauczymy Kasię jak te narzędzia wykorzystywać.

Zaczynamy od zdjęć. Jak widzisz, już powstały. Ważne jest to, jak powstały oraz czemu powstały takie a nie inne.

Na potrzeby sesji wybieramy kilka lub nawet kilkanaście strojów. Do końca nie wiem nigdy jak światło będzie układało się na Tobie. Podobnie było z Kasią. Oko widzi inaczej – obiektyw inaczej. To, co podoba się nam nie do końca musi wyglądać dobrze (korzystnie) na zdjęciu.

Po przeglądzie strojów zaczynamy pracę. Strój – na plan – zdjęcia – zmiana. Niektóre ubrania potrafią zaskoczyć. Leżą jak ulał. Światło pracuje na nich doskonale. A modelka czuje się w nich świetnie. Bywa, że niektóre stroje zachowują się fatalnie. Wtedy nie męczymy się. Szybka decyzja i kolejny.

portret kobiety

W trakcie pracy ani przez moment nie zapominamy o tym, co jest głównym celem. Inne typy fotografii mogą poczekać. Zrobimy to przy innej okazji – mamy już umówione kolejne terminy. Kiedy robimy wizerunek – robimy wizerunek. Czyli jak chcemy aby widzieli nas inni i nam zaufali.

Fotografia wizerunkowa to narzędzie, dzięki któremu buduje się zaufanie.

Robert Gołębiewski

Zaufanie wzbudza się spojrzeniem, postawą, językiem ciała. I własnym przekonaniem o sile swojej propozycji. Propozycja pojawi się później ale nie zapominam o niej ustawiając Kasię. Ustawiam ją jak lalkę ponieważ to ja ją widzę. Czasem daję jej chwilę oddechu i to są kluczowe momenty. Wtedy – relaksując się – wraca do tak zwanych pozycji naturalnych. To jej naturalne środowisko. I wtedy rozkazuję jej pozostać w takiej pozycji. I opracowuję ją.

Przez cały czas w głowie mam obraz finalny – zdjęcie Kasi, jej wzrok, twarz i towarzyszące fotografii teksty, stanowiące o sile przekazu.

Robert Gołębiewski

Nasze spotkanie trwa ponad cztery godziny. To pierwszy etap. Kolejnym będzie wybór fotografii z sesji i ich przygotowanie do kolejnej fazy – wyposażenia w przekaz.


Sesja w Łazienkach czyli nieco pleneru

W tej sesji opowiedziałem historię romansu, miłości, zagubienia i odnalezienia. Myślę, że było w tym też dużo o lękach samotności. Ale przede wszystkim chciałem pokazać dwoje pięknych ludzi.

Nie widzisz ale i tak dostrzegasz

Patrzymy ale nie widzimy. Zdjęcie produktowe powinno żyć własnym życiem i zachwycać formą. Dopiero po pierwszych zachwycie powinniśmy analizować na co patrzymy.

Sesja z wężem na ramieniu

Marta to przykład dojrzałej kobiety, która czerpie radość z patrzenia na siebie jak i z tego, że inni patrzą na nią. Dołożyłem starań aby wydobyć z nią cechy, o istnienie których sama się nie podejrzwała.

Author: Pan Fotograf

Zawodowy fotograf. Fotografia kulinarna i produktowa. Portret wizerunkowy. Portret kobiecy zmysłowy.

One thought on “Budujemy wizerunek zawodowy – kasia part 1”

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s