Budujemy wizerunek zawodowy – Kasia część 2

Kadrowanie to jedna z kluczowych funkcji portretu. Jak widzisz, zrobiłem jedno zdjęcie a mam trzy funkcjonalne fotografie. Każde z nich wyraża inny przekaz. Kolejnym etapem mojego działania będzie stworzenie takiego przekazu.

Kadrowanie portretu do różnych zastosowań

W poprzednim materiale opisywałem jak zabieram się do budowania wizerunku w mediach społecznościowych. Już wiesz, że zaczynam od zdjęć. Już wiesz, że robimy przegląd ubrań. Już wiesz też, że staram się pracować na ciemnym tle. Dziś dowiesz się czym się kieruję wybierając zdjęcia z sesji oraz na czym polegają zasady kadrowania fotografii.

Jak do tej pory zrobiliśmy Kasi kilkadziesiąt zdjęć. Do grupy, nad którą będę pracował wybrałem kilka. Oto one.

  • portret kobiety
  • portret kobiety

Każda z tych fotografii ma inny potencjał i będzie nam służyć do czegoś innego.

Tymczasem wracamy do Kasi. Zdjęcia połączymy z przekazem. Dowiedzmy się więc, jaki przekaz przyjdzie nam połączyć z fotografiami Kasi.

Jej firma to KNT Technology. Adres strony to www.knt.biz.pl

Przekaz jaki mamy dostarczyć odbiorcy to w formie surowej informacja, że Kasia działa w biznesie IT od ponad 15 lat. Obsługuje Klientów biznesowych w pełnym spektrum – znajduje rozwiązania zarówno dla małych firm jak i dla wielkich graczy. Specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych – Microsoft 365, AZURE. Starannie bada potrzeby Klientów przez co uzyskuje również zamówienia na sprzęt – drukarki, serwery i inne niezbędne firmom urządzenia. Jest dynamiczna, kompetentna i dzięki temu, że zna rynek swoich Klientów, jest w stanie podjąć się każdego wyzwania.

Teraz już wiemy jaka treść będzie towarzyszyła zdjęciom. Oczywiście nie w formie surowej. To co widzisz powyżej to przekaz, jaki Kasia chciałaby by dotarł do odbiorcy. Ale nie możemy mu tego zaserwować wprost. I to będzie przedmiotem kolejnego materiału – jak budować treści towarzyszące wizerunkowi. Tymczasem wracamy do zdjęć – pora się zabrać za kadrowanie.

portret kobiecy

Zaczynamy od zdjęcia sylwetki.

To zdjęcie posłuży nam do grafik, w których właśnie język ciała będzie najważniejszy. Postać jest swobodna, bez napięcia. Jak doświadczeni prezenterzy na konferencjach biznesowych. Swobodny a zarazem silny przekaz. To pewność siebie. I przekazywanie wiedzy. Do tego dobierzemy treść.

Teraz pora na kadrowanie do pasa.

To kadrowanie wyrażające kompetencje i zacieśniające komunikację. Stojąc blisko siebie lub siedząc na przeciwko siebie widzimy dokładnie tyle. Tu następuje komunikacja dwukierunkowa. Czym Ci mogę pomóc? Jesteśmy coraz bliżej twarzy – ale pokazujemy ręce i ramiona. Są spokojne. Rozluźnione. Żadnych niepotrzebnych gestów.

W końcu twarz i oczy

portret kobiecy

Bardzo silny przekaz. Komunikacja wzrokowa i skierowanie uwagi na twarz. I na oczy. Od twarzy i oczu emanuje spokój i skupienie oraz życzliwość. Takie kadrowanie służy wzmocnieniu związku Klient – Dostawca. To ze mną będiesz robić interesy. To ja stoję za biznesem. To ja daję swoją twarz. I jestem ekspertką w tym co robię.

Kadrowanie to jedna z kluczowych funkcji portretu. Jak widzisz, zrobiłem jedno zdjęcie a mam trzy funkcjonalne fotografie. Każde z nich wyraża inny przekaz. Kolejnym etapem mojego działania będzie stworzenie takiego przekazu.

robert Gołębiewski – mrphotographerlondon

Do jego stworzenia wykorzystam swoje wieloletnie doświadczenie w Public Relations. Dowiesz się, jakimi zasadami kieruję się, tworząc czytelne przekazy, które zapadają w pamięć. I jakimi zasadami rządi się komunikacja wizualna.

Zapraszam

Author: Pan Fotograf

Zawodowy fotograf. Fotografia kulinarna i produktowa. Portret wizerunkowy. Portret kobiecy zmysłowy.

One thought on “Budujemy wizerunek zawodowy – Kasia część 2”

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s