Budujemy wizerunek zawodowy kasi – część 4

Stajesz się ekspertem. Budujesz świadomie swój wizerunek. I nie ma tu miejsca na wstyd, wątpliwości a już na pewno na kwestie takie “co pomyślą inni”. I oczywiście doskonale wiesz, kim są ci “inni” – najczęściej to osoby, które miały na Ciebie negatywny wpływ i wytworzyłaś w sobie mechanizm lęku, że jeżeli coś powiedzą, to boisz się swojej reakcji i że lękasz się o to, że one coś “zapeszą”.

Mamy kompletny przewodnik po początkach budowania wizerunku!

Witaj w kolejnym odcinku cyklu o budowaniu wizerunku biznesowego Katarzyny.

Dla przypomnienia – już wiesz, że fotografia to podstawa. Na niej budujemy całość dalszych działań.
Wiesz już, że różne kadry służą innemu przekazowi. Sylwetka, tors i sama twarz to całkowicie odmienne sygnały.

Omówiliśmy również zagadnienie łączenie fotografii z tekstem. Kluczową kwestią jest odpowiedni slogan. Niezwykle ważne jest zrozumienie, jaki tekst do jakiego kadru. Ale to wszystko już wiesz.

Dzisiaj czas na podsumowanie.

Zamiast tłumaczyć w jaki sposób te wszystkie elementy połączyłem i czym się kierowałem, pokażę Ci efekt końcowy.

Ważne też, abyś zwróciła uwagę na to, że tworzę szereg wariantów grafik z tekstem a następnie podczas kampanii w mediach społecznościowych testuję ich skuteczność. Bo mimo tego, że znam mechanizmy, każda twarz wzbudza inne emocje. Każdy kadr powoduje inny odbiór. A na tym poziomie mamy do czynienia ze statystyką.

Obejrzyj teraz film, który jest już kompletny.

Tu zaś przedstawiam przegląd wybranych materiałów brandingowych z dwóch kampanii, które już pracują i przynoszą konkretne efekty.

Zauważ, jak bardzo się od siebie różnią, choć to jedna i ta sama osoba.

personal branding

Zauważ, jakie są proporcje przekazu.

Sam kontakt jest malutki. On nie może dominować w żaden sposób tego, co ma największą siłę. Twarz. I obok słowa, które wychodzą z tych ust. Bo przecież to ona mówi. A jest ekspertem, prawda?

personal branding

Celowo dobrałem taki tekst do tego zdjęcia. Jest ubrana w drapieżny kostium. Ma postawę naprężoną, jest drapieżna na twarzy. Rozwiąże Twoje problemy z kablami, I stanowczo stwierdza, że kable to przeżytek. Zauważ, że zdjęcie współgra z tekstem emojonalnie. O to w tym wszystkim chodzi.

personal branding

Pokazywałem w filmie tryptyk. Ale nie widziałaś tam gotowych rozwiązań. Oto one.
Pełna sylwetka. Postawa mentorska. Mówi rzeczy ważne. Stwierdza fakty. Pobudza Twoją uwagę. Niczego Ci nie proponuje, nie narzuca. Nie sprzedaje. Kieruje Twoją uwagę. A teraz….

fotografia wizerunkowa

Już jestest bliżej Ciebie. Jakbyście siedzieli po obydwu stronach stołu i rozmawiali o interesach. Ty już spytałeś o rozwiązania chmurowe. Ona tylko odpowiada. I ujest do Twojej dyspozycji. Na dole masz kontakt. A teraz…

personal branding

Teraz jej usta wypowiadają sentencje. Daje tarz swoim słowom. Im dłużej będziesz patrzeć na twarz tym bardziej bdziesz kojarzyć z nią to, co jest napisane obok. Tak działa nasz umysł. Dlatego tak ważne jest aby do odpowiedniego zdjcia dodawać odpowiednią treść. Dopiero wtedy uzyskamy efekt.

Mam nadzieję, że już rozumiesz o wiele więcej. I dostrzegasz mechanizmy, które wykorzystuję w swoje pracy. I widzisz, że najważniejsza jest dobra fotografia. Jest fundamentem. Robiąc zdjęcie widzę już efekt finalny.

Co dalej?

A teraz opowiem, co się dzieje, kiedy zaczynasz pokazywać wykonane przeze mnie zdjęcia.

Przede wszystkim wszyscy znajomi i przyjaciele oraz partnerzy biznesowi zrobią wielkie WOW!
Aby to WOW wykorzystać jako paliwo musisz karmić ich regularnie nowymi zdjęciami – jeżeli robimy tylko sesję – lub karmić ich takimi przekazami jeżeli jedziemy “po całości”.

Stajesz się ekspertem. Budujesz świadomie swój wizerunek. I nie ma tu miejsca na wstyd, wątpliwości a już na pewno na kwestie takie “co pomyślą inni”. I oczywiście doskonale wiesz, kim są ci “inni” – najczęściej to osoby, które miały na Ciebie negatywny wpływ i wytworzyłaś w sobie mechanizm lęku, że jeżeli coś powiedzą, to boisz się swojej reakcji i że lękasz się o to, że one coś “zapeszą”.

Proste ćwiczenie – wyobraź sobie, że ich nie ma. Nie istnieją. Nigdy ich nie było. Myśląc o tym, co sobie pomyślą takie osoby DAJESZ IM WŁADZĘ!!!!

Na czym się skupić?

Na tych, którzy dają Ci wsparcie, wierzą w Ciebie i mówią “Brawo, nareszcie, zawsze uważałem, że powinnaś to zrobić i się pokazać”.

Piszę o tym, bo choć w dużej mierze rozmawiamy o zastosowaniach biznesowych wszyscy jesteśmy ludźmi i każdy ma takie lub inne ograniczenia podyktowane swoimi traumami. Fotografia ma do siebie to, że doskonale wzmacnia poczucie własnej wartości (choć rozmowy utwierdzają mnie w przekonaniu, że to głównie fotograf wzmacnia a aparat tylko utrwala) – ale pozostaje jeszcze kwestia tzw. “coming out” – bo przecież uderzasz z wysokiego “C” – stajesz się medialna.

Niezależnie od tego, na ile zechcesz pójść tą drogą, jestem zawsze do dyspozycji – zarówno na poziomie fotografii jak i na poziomie pokonywania własnych lęków i ograniczeń.

Samych sukcesów i samych udanych kadrów!

personal branding

Author: Pan Fotograf

Zawodowy fotograf. Fotografia kulinarna i produktowa. Portret wizerunkowy. Portret kobiecy zmysłowy.

2 thoughts on “Budujemy wizerunek zawodowy kasi – część 4”

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s