5 sposobów wykorzystania portretu w biznesie

Jeżeli masz cokolwiek wspólnego ze sprzedażą – a jak mawiał Zig Ziglar “każdy kto wchodzi z interakcje z innymi czy chce czy nie chce sprzedaje” niezbędne będzie firmowanie komunikatów swoją twarzą.

Jak wykorzystać portrety w biznesie

Kiedy powstają zdjęcia wizerunkowe, kiedy realizuję sesję, może być to zarówno koniec pewnego etapu jak i początek wielu kolejnych.

Zastosowań może być wiele. Rzecz jasna, możesz po prostu zamówić u mnie sesję. Ja wykonam zdjęcia a ty je będziesz… po prostu mieć. Ale czy samo posiadanie fotografii będzie ich optymalnym wykorzystaniem?

Pozwól, że przedstawię Ci pięć przykładów na skutecznie – efektywne wykorzystanie zdjęć z sesji wizerunkowej. Pamiętaj – zdjęcia z takiej sesji to Twoje narzędzie. Niech na Ciebie pracują!

1. Media społecznościowe i strona internetowa – pasywnie

To nałatwiejsze zastosowanie. Po prostu masz zdjęcia. Zamieniasz wcześniejsz, często robione smartfonem lub nieudane, na których jesteś mustna albo stoi za Tobą paproć albo po prostu nie podobasz się sobie na nim na nowe – mojego autorstwa.

Sama czynność doskonale poprawia Twoje samopoczucie. Zaczynasz sobie zdawać sprawę – głównie po eakcjach znajomych – że wyglądasz fenomenalnie i zaczynasz czuć, że chcesz i możesz więcej, ale nie do końca wiesz co można.

2. Przebudowa strony Internetowej w oparciu o Twoją twarz

Kiedy masz już swoje nowe zdjęcia z naszej sesji dostrzegasz mnóstwo nowych możliwości. Przede wszystkim – i to jest najłatwiejsze do zdecydowania (nie twierdzę, że proste) to przekonstruowanie strony Internetowej tak, aby była skoncentrowana na Tobie i Twojej twarzy.

Warto o tym pamiętać jeszcze przed sesją. Dlaczego? Kiedy wiem, że zamierzasz wykorzystać zdjęcia do aktywnych działań w Internecie i na swojej stronie, zaplanuję kadry, które będą dynamiczne. Będzie je można wykorzystać do tworzenia stron i wposów, w których będziesz budował swoją pozycję fachowca. A fachowiec daje twarz swojemu biznesowi.

Rzuć okiem na przykład Kasi. Jej zdjęcia pracują w kampaniach internetowych facebook i przyciągają nowych Klientów jak również pozwalając odnowić kontakty ze starymi.

3. Wykorzystanie zdjęć w publikacjach

Twoja twarz staje się narzędziem działań marketingowych. Używając swojej twarzy z moich portretów stajesz się nośnikiem informacji i budowania zaufania. I właśnie o zaufanie tu chodzi. Wiele osób myli proces budowania zaufania z parciem na szkło. Absolutnie nie patrz tak na to!

Jest to początek budowania spójnego wizerunku – Twoja twarz na zdjhęciach profilowych, w materiałach interaktywnych oraz w materiałach marketingowych.

4. Teksty firmowane Twoją twarzą

Działając w Internecie – a teraz jak należy się spodziewać biznes głównie przejdzie do tego medium – kluczową sprawą będzie budowanie kontaktu z Klientem przez strony Internetowe i blogi. Co za tym idzie, onieczne będzie kreowanie swojego wizerunku.

Jeżeli masz cokolwiek wspólnego ze sprzedażą – a jak mawiał Zig Ziglar “każdy kto wchodzi z interakcje z innymi czy chce czy nie chce sprzedaje” niezbędne będzie firmowanie komunikatów swoją twarzą. Aby to się działo, ważne będzie tworzenie wartościowych tekstów. Skuteczna sprzedaż to koncentracja na potrzebach Klientów.

Twoje zdęcie to pierwszy punkt kontaktu z Klientem. Przestajesz być anonimowa. Może Ci się wydawać, że skoro masz biznes, do którego ludzi przychodzą bo “muszą” jak fryzjer czy kosmetyczka, to nie musisz się pokazywać. Uwierz mi, Twoja konkurencja będzie miała przewagę nad Tobą, jeżeli tego zaniechasz. Klient już Cię zobaczy – kontakt bezpośredni tylko zacieśni więzi. Ale już tak jakbyście się znali.

5. Oferty z fotografiami

Oferta, której towarzyszy Twoje profesjonalne zdjęcie czynią cuda. Ludzie kupują od ludzi. Nigdy nie jest tak, że firma kupuje od firmy. Nawet jeżeli prezez zleci asystentce znalezienie wykonawcy usługi, owa asystentka będzie kierowała się klasycznymi kryteriami. Jeżeli zobaczy Twoją twarz pokazaną w sposób profesjonalny zareaguje inaczej, niż patrząc na suchą ofertę, której nie towarzyszy pogodna i życzliwa twarz osoby, które za taką ofertą stoi.

To tylko pięć sposobów skutecznego wykorzystania fotografii. Ale już tych kilka metod umożliwi Ci skuteczne wywieranie wpływu na swoje otoczenie biznesowe.

Powodzenia!

Robert Gołębiewski
Robert Gołębiewski

Fotograf, portrecista (choć ma dokonania na polu zdjęć nieruchomości i wnętrz oraz motoryzacji i martwej natury).
Ekspert od PR i marketingu. Trener sprzedaży i komunikacji.

Author: Pan Fotograf

Zawodowy fotograf. Fotografia kulinarna i produktowa. Portret wizerunkowy. Portret kobiecy zmysłowy.

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s