Portety kobiet autorstwa Cheneya Johnstona

Alfred Cheney Johnson to cudotwórca kobiecego portretu. Pokazujemy jego wspaniałe prace – ledwie wycinek z dorobku. I będziemy odtwarzać jego portrety w naszych sesjach. A Ciebie

To ja, Agnieszka

Nasz kochany Facebook jest niezwykle wyczulony na wdzięki kobiet. Nawet tych ponad 100-letnich. O ile więc post na naszej stronie “Fotografia Kobieca” ma się świetnie o tyle już reklama zachęcająca do obejrzenia zdjęć genialnego fotografika już została zablokowana.

Z tego powodu uznałam, że należy stworzyć wpis w blogu na stronie mojego Fotografa. Dzięki temu mogę Wam pokazać nie tylko to, co już widziałyście ale również zdjęcia, które są pełne zmysłowej nagości. Tych Facebook nie pusciłby na pewno.

Oprócz tego mogę Wam pokazać cudowne dłonie ale z papierosem. Facebook niejako zmusił nas do usunięcia ich z posta! Uznano to zdjęcie za promocję wyrobów tytoniowych.

Nie ważne. Liczy się to, że mogę Wam pokazać wszystkie.

Oglądajcie, komentujcie. I planujcie swoje zdjęcia. Jak wiecie, razem z moim Fotografem realizujemy sesje kobiece. Po publikacji posta po prostu kalendarz nam eksplodował. Ale zawsze znajdę czas dla wspaniałych kobiet. A wspaniałe jesteście wszystkie!

Na dole znajdziecie formularz kontaktowy do mojego Fotografa. Możecie też wrócić do naszej strony FB i tam napisać do mnie.

Pod galerią kilka słów o Cheneyu.

Alfred Cheney Johnston był niezwykle fascynującą postacią. W początkach XX wieku otrzymał posadę fotografa w znanej rewii. Fotografował młode aktorki. Wiele z nich – możliwe, że dzięki jego zdjęciom – rozpoczęło wspaniałe kariery.

Karierę Cheneya przerwał kryzys roku 1926. Rewia wkrótce zbankrutowała. Jej właściciel, słynny manager gwiazd, niedługo potem zmarł.

Powstało ok. 250 zdjęć. W roku 1964 autor przekazał je do Biblioteki Kongresu. Stanowią dziś element dziedzictwa kulturowego Ameryki. A Facebook widział tylko nagość….

Cheney realizował oprócz zdjęć dla Rewii sesje modowe dla czasopism oraz zdjęcia produktowe. Jednak w tych słynnych portretach widać jego kunszt w posługiwaniu się ciałem kobiety do wywoływania emocji. Kluczem są dłonie, układane jak dłonie manekinów, subtelnie zasłaniające to, co cenzura lat 20-tych by natychmiast wychwyciła i niedopuściła do publikacji. Niczym dzisiejszy Facebook…..

Zapraszam Cię do kontaktu, jeżeli pragniesz mieć sesję w takim stylu.

Agnieszka The Lady

Napisz do mnie jeżeli

potrzebujesz fotografii produktowej wysokiej klasy.

Mój Mail
+48 501105098

Author: Pan Fotograf

Zawodowy fotograf. Fotografia kulinarna i produktowa. Portret wizerunkowy. Portret kobiecy zmysłowy.

One thought on “Portety kobiet autorstwa Cheneya Johnstona”

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: