Industrialny postument

INDUSTRIAL STEEL TOUGH

To co widzisz to finalny koncept industrialnego ekspozytora na biżuterię lub podobne przedmioty. Zaczęło się niewinnie. W zasadzie…. od niczego a raczej stali kwasoodpornej.

Patrzyłem na tę stal i razem z jej właścicielem zastanawialiśmy się co zrobić, aby ożyła. A raczej jak dać jej drugie życie. Bo złomować można zawsze. To rozwiązanie łatwe. A ja nie lubię, kiedy jest łatwo.

Narodziny konceptu

Kiedy masz surowiec – bo tak trzeba to spojrzeć to masz tak zwane koncepcyjne nic.

Nie chodziło o to, żeby stworzyć jakiś biznesowo fenomenalny produkt. Głównym celem było stworzenie czegoś, co pozwoli tchnąć drugie życie w stal.

Wycinane były różne kształty ale nic do mnie nie mówiło. Jak wspominam często w swoich publikacjach, przedmioty do mnie mówią.

W pewnym momencie, gdy miałem w ręku wycięte kółka tej samej wielkości coś do mnie zagadało. Jednak narodził się zupełnie inny pomysł. Zanotowałem i wkrótce do niego wrócę. Ale nie rozwiązał mojego problemu w skali makro.

Kiedy pojawiły się przede mną kółka różnej wielkości głos był bardzo wyraźny. Oto wystarczy okręgi połączyć, kładąc je jeden na drugim i mamy postument zaś same okręgi tworzą iluzję elips.

Co więcej, można je dowolnie ustawiać, przesuwać, jedne leżą, drugie stoją. Eksperymentowałem z liczbą okręgów i doszliśmy do optymalnej liczby 6. Sześć to w fotografii ale i marketingu maksymalna liczba obiektów, które nasz umysł akceptuje bez liczenia.

Teraz głos był bardzo wyraźny. Jak dźwięki muzyki jakiejś kapeli rockowej. Uważasz, że mam zwidy? Kto wie. Myślę, że mam po prostu większą percepcję a za 200 lat ktoś odkryje, że w przedmiotach zamknięta jest energia ich twórców. Ale nie o tym chciałem.

Obróbka

Mieliśmy do wyboru – mocne szlifowanie na połysk albo przemysłowy, surowy kształt. Na każdej płytce widać ślady pracy maszyn. Wyryte jak zmarszczki. Jak na twarzy zaprawionego w rejsach wilka morskiego. I wybraliśmy ten wariant. To poza wszystkim czyni każdą płytkę wyjątkową. Niepowtarzalną. Jedyną. Jedyną w swoim rodzaju.

Mając już komplet i zarys konceptu zebrałem wszystko w jedną całość i zaczęłem przygotowania do fotografii. No bo co na tym postumencie postawić?

Przymierzałem różne przedmioty i okazało się, że instynkt mnie nie zawiódł. Jak zawsze sprawdzają się kontrasty. Tak było w przypadku szklanych kulek bransoletki Agnieszki. Kulki nagrzewają się od ciała, łatwo przyjmują energię. Ich kontakt z chłodem stali to taki kontrasy.

Podobieństwa są ładne ale tworzą jedną wizualną bryłę. Mój pierścień ze stali nierdzewnej wygląda ciekawie ale nie porywa kontrastem.

Ale już moje spinki jak zawsze ożywiają całość obrazu.

Nakrętka kołnierzowa dostała dodatkową dawkę światła z boku. Wygląda, jakby oświatlało ją zachodzące słońce.

Aby tego nie rozwijać…. bo mógłbym długo – to o czym tu piszę to sygnał nie tylko dla osób, które będą tworzyły ekspozycje ale również dla tych, którzy tworzą zdjęcia produktowe. Popatrz na efekt mojej pracy i przyznaj, że owe efekty są imponujące. Postument, któremu nadałem nazwę, sprawdza się doskonale.

INDUSTRIAL STEEL TOUGH

Uznałem, że musi mieć swoją nazwę. Stąd całkowicie industrialny chatakter przedmiotu. Stal jest wscheobecna w przemyśle, fabryce, w urbeksie, w konstrukcjach. Powstają meble ze stali nierdzewnej. Narzędzia ze stali po prostu zachwycają.

Nasz koncept na tle wielu nieprzemyślanych rozwiązań ekspozycyjnych zachwyca. Bo nie będę ukrywał – przeszukałem rynek szukając najpierw inspiracji. Nie znalazłem żadnej. Może jedną – jako kierunek bardzo ogólny. Autor tworzy ekspozytory z rurek i śrub, postarza je i tworzy industrial vintage za ….mocną cenę. Ale są to rzeczy eleganckie. Stąd moje przekonanie, że nasz produkt jest spójny i przemyślany.

Narzędzie

Nasze krążki mają wiele funkcji. Oprócz funkcji czysto ozdobnej i ekspozycyjnej chcę podkreślić głównie funkcję narzędziową. Uważam, że dla osób, które szukają sposobu na ciuekawą ekspozycję swoich produktów w sposób artystyczny będzie to genialne rozwiązanie.

Mając nasz zestaw wystarczy już tylko skomponować aranżację i dobrze ją sfotografować.

Jeżeli zechcesz, pomogę i doradzę jak co ustawić. Każdy produkt jest inny. Czasem wystarczy inne ustawienie krążków a czasem inna aranżacja światła. Diabeł zawsze kryje się w szczegółach.

Oto link do aukcji, gdzie możesz kupić nasz produkt. I koniecznie poleć go osobom, które mogą dzięki niemu skorzystać!

LINK DO ALLEGRO Z EKSPOZYTOREM

Udanego używania i tworzenia!

Napisz do mnie jeżeli

potrzebujesz fotografii produktowej wysokiej klasy.

Mój Mail
+48 501105098

Published by Pan Fotograf

Zawodowy fotograf Artystyczna fotografia produktowa Akt Portret kobiecy i męski

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: