Dobry Fotograf #4 Na imprezę

Urodziny? Zaręczyny? Wieczór panieński? Kawalerski? Babski wieczór? Parapetówka? Rodzajów imprez może być tak wiele, że trudno je tu wyliczyć. Co je łączy?

Łączy je to, że najczęściej pojawiają sie na nich ludzie ubrani elegancko. I co jeszcze? Mianowicie to, że nie pozostaje po nich żadna pamiątka. Żadna, bo kretyńskich selfiaczków nie należy absolutnie traktować jako pamiątkę.

Tymczasem portret szczególnie tej klasy, który widzisz w moim katalogu to zupełnie inne bajka.

Najczęściej moje atelier staje się główną atrakcją imprezy. Każdy chce dobrze wypaść zaś uczestnicy zachęcają jeden drugiego do wykwintnego pozowania. W efekcie najczęściej przejmuję rolę wodzireja i zabawa rozkręca się w najlepsze.

Uczestnicy imprezy widząc, jaką jakość portretu mogą uzyskać szybko znajdują zastosowanie dla tych zdjęć. Najczęściej oczywiście trafią one na profilowe w mediach społecznościowych. Mało kto ma takie portrety.

Kolejne zastosowanie to zdjęcia biznesowe do firmy. Potem na ścianę. Na pamiątkę aby wisiały i cieszyły oczy. Wydruki nie są dziś kosztowne. Za niecałe 200 PLN można mieć piękny i spory wydruk. Ale trzeba mieć co drukować, a ludzie nie mają.

Imprezy to również spotkania. Spotkania ludzi, którzy rzadko się widują. Szczególnym przykładem takich imprez są chrzciny albo komunie. Są to zjazdy rodzinne. I wtedy warto sportretować w pięknym stylu rodzinę i przyjaciół. Nie dość, że mamy pamiątkę dla nas – będzie to również prezent dla nich. Na wielu takich imprezach uwieczniłem ludzi, którzy albo dawno się nie widzieli lub jest mała szansa, że zobaczą się kiedykolwiek w przyszłości. Najserdeczniej zapamiętałem dwóch braci, którzy nie widzieli się przez 25 lat.

Ale wracając do rzeczy – niezależnie od tego jaka będzie to impreza – moje atelier z tłem i lampami doskonale podniesie jej atrakcyjność. W odróżnieniu od klasycznej aktywności imprezowej sesja portretowa to coś niezwykłego no i powoduje, że “się dzieje”.

Pojawia się powód, aby się elegancko ubrać. Albo przewietrzyć szafę. Albo wręcz zdobyć kostium czy porzebranie z wypożyczalni albo teatru.

Zupełnie innym aspektem imprezowej sesji jest zaskakująca aktywność mężczyzn. Mężczyźni jako modele są zdecydowanie bardziej wstydliwi i płochliwi. Impreza wyzwala w nich testosteron i endorfiny. Są skłonni do zachowań ryzykownych a utrata wizerunku to takie zachowanie. Ale zawsze stoje na straży wizerunku.

Tym bardziej, że tak rozkręconymi mężczyznami łatwo jest sterować. Nakierowanie ich na odpowiednią tematykę postaci, w jakie powinni się wcielić sprawi, że będą mieli mnóstwo radości. Co więcej, cała zabawa będzie pozbawiona konkurencji i współzawodnictwa. Wielu odkryje swoją własną atrakcyjność i męskosć, której nie byli dotąd świadomi!

Tyle na początek. Wkrótce dowiesz się więcej – o tym, jak impreza może jeszcze bardziej skorzystać na mojej obecności.

Published by Pan Fotograf

Zawodowy fotograf Artystyczna fotografia produktowa Akt Portret kobiecy i męski

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: