Dobry Fotograf #10 Portret na imprezie

W pytaniach i odpowiedziach

Uwierz mi – moje atelier na imprezie powoduje, że impreza nabiera “charakteru”. Bo oto wyobraź sobie – rozstawione atelier, tło, lampy i fotograf i zaczynamy robić portrety. Wystarczy jedna osoba zaciekawiona aby dołączyły pozostałe. Każdy nagle przypomni sobie, że od lat marzył o portrecie. A jak zobaczy prace wykonywane przeze mnie zaciekawienie wzrośnie.

A teraz jeszcze kilka zdań wtępu i przechodzimy do pytań i odpowiedzi.

Jakie imprezy cenisz, Panie Fotografie, najbardziej?

Takie, na której wóda NIE będzie lała się strumieniami. A jak ma się lać, to dopiero po części fotograficznej. Z tego powodu z zasady NIE fotografuję wesel. Śluby wyjątkowo – Czyli jakie to do cholery imprezy – spytasz.

Proszę bardzo:

Okolicznościowe [poważne]

Imprezy okolicznościowe “Ku czci” organizowane pod dachem. Najlepiej firmowe lub organizacyjne a czasem rodzinne. Bez polityki. Miejsce? Na przykład budynek Mazowsza. Na scenie są występy, ludzie wpatrują się w tańczące pary a ja rozstawiam atelier w “fułaje” czyli takiej przestrzeni przed wejściem na salę i fotografuję ludzi w przerwach. Po takiej imprezie mam zawsze spory pakiet ciekawych portretów.

Urodziny

Urodziny. Najczęściej to prywatne domy lub mieszkania. Grupa przyjaciół czasem rodzina. Dobra atmosfera. Świadomość tworzenia pewnego rodzaju portretowych wspomnień dodaje wydarzeniu znaczenia. Często przypada mi wtedy rola wodzireja.

Chrzciny / komunie

Wbrew pozorom często imprezy mało alkoholowe – z uwagi na dzieci. I z uwagi na dzieci spotyka się tam rodzina, czasem z całego świata. Często wielopokoleniowe imprezy stanowią wspaniałą okazję do sportretowania osób, które nie widziały się od lat i może nigdy więcej nie zobaczą. Cenie sobie szczególnie takie momenty.

“Babskie wieczorki”

Kobiecie wieczory. Kiedyś nazywano je niesłusznie “babskimi spotkaniami” co moim zdaniem jest wielce krzywdzące. Kobiety jako istoty zdecydowanie bardziej emocjonalne i zmysłowe niż mężczyźni poświęcają więcej uwagi i znaczenia takim spotkaniom, gdzie przegaduje się ważne tematy ale często również szuka sposobu na rozrywkę. I tak oto portrety kobiece z takich spotkań okazują się być wspaniałą zabawą, wspomnieniem oraz impulsem do rewii mody.

Czy o czymś zapomniałem?

Spotkania firmowe

Takie spotkania stanowią okazję do sportretowaniua prezesa, zarządu, ekipy. Ludzie dziś potrzebują dobrych zdjęć na portale społecznościowe. Samostrzały już nie robią na nikim wrażenia. Poza tym, takie zdjęcia również trzeba umieć robić ale to inna bajka…

To chyba najważniejsze przykłady sytuacji, kiedy pojawiam się ze swoim atelier. Można zapewne wymieniać inne sytuacje, jak sport, teatr, stypa ale to klony tego, co wymieniłem.

Co najbardziej lubię….

Lubię imprezy, na których jestem wyczekiwany. Czyli imprezy, na których mnie zapowiedziano. Ludzie znają mój styl, traktują z szacynkiem, atencją, nadzieją. Mają oczekiwania oraz są zaangażowani i przygotowani.

I na koniec….

Alkohol

Jak wiem, że wóda ma się lać strumieniami to nie będzie kogo fotografować!

Czemu? – alkohol powoduje, że niestety twarz robi się “mało ciekawa”. Więc jak ma być alkohol – to po części fotograficznej. Chyba, że robimy konkurs na najbardziej zapijaczoną twarz imprezy.

To w zasadzie tyle.

Zapraszam do kontaktu.

Published by Pan Fotograf

Zawodowy fotograf Artystyczna fotografia produktowa Akt Portret kobiecy i męski

Napisz swój komentarz

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: